Skip to content Skip to footer

Dekoratif Panel Montajı & İstifleme Detayları

Montaj Detayları

1) Başlangıç profilini uygulama yüzeyine tam olarak hizalayın ve akıllı vida ile vidalayın.

26x30 Başlangıç Modülü

18x35 Başlangıç Modülü

2) Dekoratif panelleri sıra ile kanal içlerine akıllı vida attıktan sonra bir bir sonraki paneli yerleştirip kitleyerek yüzeyi kaplayın.

26x30 Bitiş Modülü

18x35 Bitiş Modülü

3) Yüzeyin sonuna geldiğinizde bitiş profilini vida veya tercihen yapıştırıcı ile kilitleyerek monte edin ve işlemi tamamlayın.

İstifleme Koşulları

Panel Detayları

Dekoratif Duvar Paneli Uygulamaları

Dekoratif duvar paneli uygulamaları, iç mekân ve dış mekân dekorasyonunda kullanılan özel kaplama malzemelerinin geneli olarak tanımlanır. Bu paneller mekânlara estetik bir görünüm kazandırmanın yanı sıra; kullanılan alana özel bir hava katmak, alanı iç ve dış etkenlere karşı koruma altına almak ya da görsel bir etki yaratmak amacıyla kullanılır. Duvar yüzeylerini geleneksel boya veya fayansla döşemek yerine tercih edilen bu paneller birçok avantaj sunar ve farklı malzemelerden üretilebilirler.

Ticari amaçlar için de kullanılan duvar panelleri marka kimliğini oluşturmak için kullanılmaktadır. Hizmet verdiği alanda kendisini bir adım öne çıkarmak ve potansiyel müşterilere daha kolay bir şekilde ulaşmak isteyen firmaların tercih ettiği dekoratif paneller, estetik görüntüyü de beraberinde getirmektedir.

Dekoratif panelleri uygularken ilk olarak alanında uzman Vinylbond® ile iletişime geçmelisiniz. Dekoratif panelin kullanılacağı mekânı inceleyen  Vinylbond®bu işlem sonunda ihtiyacınız olan panel türünü en kısa süre zarfı içerisinde sizlere temin edecektir.

 

Yapılan ölçüm ve planlamadan sonra ise duvar paneli işlemi için gerekli olan montaj tamamlanmış olacaktır. Dekoratif duvar panelleri uygulamak işin karmaşıklığına ve panel malzemesine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. 

Montajı ve Uygulama Süresi

Montajı ve uygulama süresi, dekoratif duvar paneli uygulamalarında önemli bir avantaj sunar. Hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilen montaj süreci, mekânınızı kısa sürede yenileme fırsatı tanır. Profesyonel Vinylbond® ekibi, dekoratif panellerin sorunsuz bir şekilde uygulanmasını sağlar, bu da uygulama sürecini daha da kolaylaştırır. Hızlı montaj, mekânın anında dönüşümüne olanak tanırken, pratik uygulama süresi kullanıcı dostu bir deneyim sunar. Böylece, dekoratif duvar paneli uygulamaları ile estetik bir yenilik, hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir.

 

Dekoratif duvar paneli montajı oldukça kolay ve zahmetsiz bir işlemdir. Fakat bu işlemin uzman bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi duvar panelinin kullanım ömrünü ve dayanıklılığını arttırır.

Duvar panelinin montaj işlemine dair pratik bilgiler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 

  • Dekoratif duvar panellerinin seçimi:

Bu işlemde duvar paneli kullanmak istediğiniz alan belirlenir. Kişisel zevk ve tercihlerde göz önüne alınarak duvar paneli seçimi tamamlanmış olur.

  • Duvar düzeyi veya su terazisi:

Bu işlemde duvarın yapısı ölçülür. Panel yapılacak duvarın düz ve simetrik bir yapıda olması son derece önemlidir. Bu işlemden sonra da gerekli olan ölçüm işlemleri yapılır ve duvara uygun olan panel kesime hazır hale gelir.

Eğer satın aldığınız duvar panellerini hemen kullanmayacaksanız dekoratif panellerin istifleme koşulları için gerekli olan hazırlığı yapmalısınız. Kapalı bir depoda ya da kullanılmayan bir odada yatay şekilde istiflediğiniz dekoratif panelleri böylelikle olası kazalara karşı da koruma altına almış olursunuz.

“Dekoratif paneller nasıl temizlenir?” sorusunun yanıtı ise oldukça basittir. Islak ya da nemli bir bez yardımı ile dekoratif panellerinizi kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Kullanım durumuna bağlı olarak bir temizleyiciden de yardım alarak temizlik sürenizi kısaltabilirsiniz. Fakat kullanacağınız temizlik malzemeleri duvar panelinin materyali için uygun olmalıdır. 

Dekoratif Panellerin Kullanımı ve Bakımı

Dekoratif paneller mekânlara estetik değer eklemek ve duvarları korumak için ideal bir seçenektir. Doğru kullanım ve bakım ile bu panellerin uzun ömürlü ve güzel kalmasını sağlayabilirsiniz. Bakım konusunda sorularınız olursa üretici talimatlarına başvurabilirsiniz. Aynı zamanda, bir uzmandan yardım alarak doğru bakım yöntemlerini belirleyebilirsiniz. Fakat dekoratif panel kullanımı için uzman  Vinylbond®ekibinden yardım ya da destek almanız size en iyi yolu sunacaktır. Yumuşak bir bez ya da sünger yardımıyla bakımı gerçekleştirebileceğiniz bu ürünler gerektiği gibi kullanıldığı müddetçe uzun yıllar boyunca iç mekânlarınıza eşlik eder.

Dekoratif panel kaplamaların teknik özellikleri kullanım amacına ve projenin gereksinimlerine göre değişiklik göstermektedir. Bu sebepten ötürü de kullanmak istediğiniz panel tipine karar vermeden önce üretici tarafından sağlanan teknik bilgilere ve dekoratif panel bakımı için gerekli olan kurallara dikkat etmek büyük önem taşır. Panel kaplamaların bakımı ise kullanılan türe ve uygulama alanına göre değişir. Estetik ve şık bir açıdan muhteşem bir görüntü sunan panel kaplamalar belirlenen türlere göre farklı alanlarda değerlendirilmektedir.