Skip to content Skip to footer

Sıkça Sorulan Sorular

İç ve dış mekanlarda kullanılabilen, geometrisi sayesinde kolayca birbirine montajlanabilen, konut, otel, okul, hastane, prefabrik gibi birçok yapı ve mekânda kullanılabilen bir duvar – tavan kaplama malzemesidir. Malzeme içeriği polimer esaslı bir hammaddedir.

Hızlı ve kolay montaj ile modern veya klasik tasarımları odanıza uygulayabilirsiniz. Taş desen ve ahşap desen seçeneklerinden evinize uygun olanı seçebilirsiniz. Bakım maliyeti düşüktür, temizlenmesi kolaydır. Yalıtım sağlar. Evinizin değerini maksimize eder.

Anti bakteriyeldir, bakterilerin yaşamasını ve üremesini engeller, son derece hijyeniktir.

Vinylbond dekoratif panellerin montajı kolaydır, su geçirmez, leke tutmaz, nem geçirmez. Yalıtım olarak ahşap ve alüminyum malzemelere göre daha iyidir. Vernik, boya gibi zor bakımlar gerektirmez. Çevre dostudur. %100 geri dönüştürülebilir.

Tüm iç ve dış ortam duvarlarda ve tavanlarda kullanılabilir. Ör: Yatak odaların, salonların, mutfakların, banyoların, ofislerin, bodrumların, iç ve dış duvarları, tavanlarında kullanılabilir.

Hayır, emmez su absorbsiyonu yoktur.

Evet, suya, çürümeye, korozyona dayanıklıdır.

Hayır, bu paneller bakım gerektirmez. Islak bezle kolayca silebilirsiniz. Ancak klorlu ve aşındırıcı maddeler kullanılmamalıdır.

Hayır, bu paneller yüksek kaliteli polimer esaslı hammaddeden üretilmekte ve kaplamada son teknoloji kullanılarak üretim yapılmaktadır. Herhangi bir koku yapmaz.

Paneller çok dayanıklıdır. Günlük aşınma ve yıpranmadan etkilenmeyecektir. Fakat sert, keskin ve ağır nesneler panellere zarar verebilir.

Bu paneller 65°C sıcaklığa kadar dayanabilir. Duş panellerinde kullanılabilir fakat saunalarda kullanılamaz.

Evet, Vinylbond dekoratif panellerin sökülmesi kolay olduğu için, isterseniz her yıl değiştirebilirsiniz.

Polimer esaslı dekoratif paneller tamamen paslanmaya karşı dayanıklıdır.

Polimer esaslı panellerin imalatı sırasında yangına dayanıklı olması için özel kimyasallar eklenir. Yangının yayılmasını durdurur. Alev yürümez.

Polimer esaslı panellerin montajında, çimento, kum veya herhangi bir karışıma ihtiyaç olmadığı için çok az zaman almaktadır.

Evet, aynı panelleri dikkatlice döşendiği yerden söküp başka bir yüzeyde tekrar kullanabilirsiniz.

Hayır, duvar kağıtları zamanla solabilir fakat Vinylbond dekoratif paneller aynı rengi ve parlaklığı iç mekan kullanımlar için direk güneşe maruz kalmadığı takdirde rengini yıllar boyunca koruyabilir.

Dış mekan kullanımlar da yüzey kaplama film malzemesi Uv dayanımlı olduğu içim rengini ve desenini yıllarca korur.

Vinylbond ürünleri polimer malzeme oluşu ve doğası gereği dış ortam şartlarında %0,1 – %0,15 oranında boy ölçüsünde değişiklik gösterebilir.